کاشت مو چگونه انجام می شود؟ انواع روش ها, عوارض

 تعداد جلسات  کاشت مو. مدت زمان هر جلسه چقدر است؟ فاصله بین جلسات، هزینه کاشت مو چقدر است؟ عوارض کاشت مو چیست ؟ نکاتی که قبل و بعد از کاشت مو باید رعایت شود. آیا عمل کاشت مو درد دارد؟ مدت زمانی که طول میکشد تا پس از هر جلسه علایم جراحی برطرف شده و وضعیت سر به حالت عادی برگردد، آیا دیگران در روزهای پس از عمل متوجه کاشت موی من خواهندشد؟ آیا پس از رشد موهای کاشته شده مردم می فهمند که موهای من از نوع کاشته شده است یا کاملا طبیعی خواهد بود؟ تفاوت روش FIT با FUT چیست؟ و… مقاله ی (کاشت ابرو طبیعی  چیست و چگونه انجام می شود؟) و (کاشت ریش چگونه انجام می شود؟ فیلم,قیمت,عوارض) در سایت کلینیک دکتر پاکدل را از دست ندهید .

تذکر مهم برای متقاضیان کاشت موی طبیعی :

با توجه به حساسیت بسیار بالای کاشت موی طبیعی و مسائل و مشکلاتی که بعداً ممکن است به وجود آید، توصیه میشود که این کار توسط متخصص پوست و مو انجام شود زیرا متخصص پوست و مو صلاحیت های علمی و عملی لازم جهت انجام کاشت موی طبیعی را دارا می باشد. با توجه به اینکه نتایج ناشی از انجام کاشت موی طبیعی غیرقابل برگشت بوده و ترمیم آنها نیز بسیار مشکل است لذا به متقاضیان محترم این کار توصیه می شود که در انتخاب پزشک خود نهایت دقت و وسواس را به خرج دهند تا بعداً دچار مشکلی از این بابت نگردند.

با توجه به اینکه برخی افراد ادعا میکنندکه متخصص کاشت مو می باشند و اغلب هم این تخصص را از کشورهای خارجی به خصوص کانادا و آمریکا گرفته اند، بایستی متذکر شد که رشته دانشگاهی به نام “تخصص کاشت مو” وجود خارجی ندارد. واقعیت این است که فقط رشته دانشگاهی به نام بیماری های پوست و مو وجود دارد که متخصصین این رشته میتوانند در حوزه تخصص خود اقدام به کاشت موی طبیعی نمایند.

با توجه به تبلیغات فراوان کاشت موی طبیعی در مطبوعات، تلویزیون و به خصوص کانال های ماهواره ای و این نکته که بسیاری از این تبلیغات به شدت وسوسه آور و فریبنده می باشند، تقاضا میشود قبل از انجام کار از تخصص و تجربه پزشک خود کاملا مطمئن شوید زیرا بعداً راه برگشتی وجود ندارد. هرگونه رودربایستی و خجالت در این زمینه مهم و حیاتی را کنار بگذارید و یادتان باشدکه انتخاب پزشک و تحقیق در مورد صلاحیت و تخصص وی حق طبیعی و قانونی شما است.

برای انتخاب پزشک مناسب ،حتما جهت مشاوره با پزشک قبل از عمل کاشت مو اقدام کرده و به نکات زیر توجه نمائید:

1- آیا ایشان شما را در زمینه جنبه های زیبایی شناسی و نتایج هنرمندانه کاشت مو راهنمایی میکند یا اینکه فقط به مسایل پزشکی قضیه اشراف دارد؟

2-آیا وی برای جلسات احتمالی بعدی کاشت مو با شما صحبت می کند و به بیان دیگر نگران وضعیت شما در آینده نیز هست و برنامه ریزی بلند مدت برای شما میکند یا اینکه فقط به این فکر است که برای این جلسه پولی گرفته و شما را به حال خود رها کند؟

3-آیا پزشک در مورد مشکلات و عوارض جانبی کاشت مو با شما صحبت میکند یا اینکه فقط از خودش و کارش تعریف و تمجید می نماید؟

4-آیا پزشک آنقدر شهامت داشته است که به برخی از متقاضیان کاشت موی طبیعی جواب منفی داده و یا اینکه انجام کاشت مو در آنها را به تعویق بیندازد؟

5آیا ایشان فقط به نشان دادن عکس های قبل و بعد کاشت مو برخی از بیماران خود اقدام میکند یا اینکه بیماران خود را به شما معرفی می کند تا از نزدیک آنها را دیده و در مورد کار با آنها صحبت نمایید؟

6-آیا پزشک شخصا و با حوصله با شما صحبت کرده و به تمامی سؤالات و ابهامات شما در رابطه با کاشت مو جواب میدهد یا اینکه فقط عجله دارد تا از طریق مشاوران خود نوبت شما را قطعی کرده و به بقیه بیمارانش بپردازد؟

7-سعی کنید فقط خودتان با بازدید و تحقیق کامل در مورد انتخاب پزشکتان تصمیم بگیرید زیرا وقتی که کار خراب شد دیگران هیچ مسئولیتی را قبول نکرده و این شما هستید که بایستی رنج و درد ناشی از مراجعه به افراد فاقد صلاحیت را تحمل نمایید.

8-هیچگاه به تبلیغات رسانه های مطبوعات، بروشورهای تبلیغاتی، رادیو و تلویزیون اعتماد مطلق نداشته و فکر نکنید هرکس در مجله مطلبی می نویسد و یا در رادیو و تلویزیون صحبت میکند عالمه دهر است. به خصوص متوجه باشید که مطالب و گفته های پخش شده در شبکه های ماهواره ای عمدتا کذب محض بوده زیرا هیچ کنترل علمی بر روی محتویات این برنامه ها وجود نداشته و هرکس با هر مدرکی میتواند با پرداخت پول خودش را دکتر معرفی کرده و تبلیغات نماید. لطفا نمونه هایی از قربانیان کاشت مو توسط افراد فاقد صالحیت علمی و وجدان کاری را ملاحضه فرمایید.

انتظارات شخص در رابطه با کاشت مو باید واقعی و متناسب با شرایط وی باشد. طبیعی ترین نتیجه کاشت مو با تکنیک کاشت به روش میکروگرافت به دست آمده یعنی پس از مدت زمان 9-6 ماه هیچ کسی متوجه کاشت مو در فرد نشده و محل کاشت مو کاملا طبیعی به نظر میرسد ولی به دلیل محدودیت هایی که به صورت ذاتی در تکنیکهای کاشت مو وجود دارد هیچگاه نمی توان تراکم کاملا شبیه موهای طبیعی را ایجاد کرد.

غالبا بیماران تحت تأثیر تبلیغات کاذب رسانه ها که هر هزار تار مو فلان مقدار تومان و یا در یک جلسه صاحب 15 هزار تارمو شوید از پزشک می پرسند که چند تار مو برایم میکارید؟ و یا اینکه درخواست کاشت تعداد زیادی تارمو را میکنند. واقعیت این است که نتیجه کاشت مو نه فقط به تعداد موهای کاشته شده، بلکه به نوع چیدمان موها هم بستگی دارد و حتی میتوان گفت که فاکتور دوم به مراتب مهمتر از اولی میباشد.

برای مثال اگر برای فردی 3000 تارمو شامل 1000گرافت سه تارمویی و برای فردی دیگر 3000 تارمو شامل 1500 گرافت یک تارمویی و 750 گرافت دو تارمویی کاشته شود، نتیجه کاشت در فرد دوم بسیار بهتر و زیباتر خواهد بود، در صورتی که تعداد تارموی کاشته شده در هر دو مورد یکسان است. گاهی هم ممکن است تعداد زیادی تارمو برای فرد کاشته شده ولی اصل نامنظمی و زاویه ورود گرافتها به پوست در کاشت مو رعایت نگردد. در این حالت هم با اینکه تعداد موی کاشته شده کافی می باشد ولی نتیجه کاشت مو به دلیل عدم رعایت اصول زیبایی مورد رضایت بیمار قرار نخواهد گرفت.

 

بهترین فرد برای کاشت موی طبیعی کسی است که در منطقه دهنده مو دارای موهای ضخیم با تراکم کافی بوده و طاسی وی نیز قابل ملاحضه ولی محدود (کوچک) باشد. اگر تراکم موهای قبلی بیمار در منطقه گیرنده مو زیاد باشد ممکن است وی پس از کاشت مو متوجه افزایش بیشتر تعداد موها نشده و رضایت کافی به دست نیاید.

کاشت مو دائمی بوده و بخصوص در مورد خط رویش مو در جلوی سر باید بیمار را کاملا توجیه کرد که از بابت آن رضایت کامل داشته باشد. در غیر این صورت در آینده مشکالتی به وجود خواهد داشت. قبل از کاشت مو باید این خط را دقیقا مشخص نمود و چون این خط برای مابقی عمر بیمار باقی میماند لذا باید در طراحی آن نهایت دقت را نمود.
طراحی این خط یکسری محاسباتی داردکه رعایت آنها برای بدست آوردن نتیجه خوب و طبیعی بسیار مهم است. به طورکلی مهمترین قسمت موی سر از نظر علم زیبایی شناسی چهره، خط رویش مو در جلوی سر میباشد.

این خط اولین قسمتی از چهره است که در جلوی چشم بیننده به نظر آمده و میتواند نمادی از سن، زیبایی، جوانی و خوشتیپ بودن وی باشد. این خط قاب صورت را تشکیل می دهد بنابراین بازسازی خط فوق به صورت تا حد امکان طبیعی و متناسب با سن بیمار و با در نظر گرفتن آینده وی، مهمترین بخش کاشت موی طبیعی بوده و بایستی وقت و انرژی زیادی برای آن صرف نمود.

برخی از سوالات غلطی که در مورد کاشت موی طبیعی در ذهن متقاضیان وجود دارد شامل:

1- موهایی را که اندکی کم پشت شده است میتوان با کاشت مو پرپشت تر کرد؟

2-با کاشت موی طبیعی می توان تراکمی شبیه تراکم موهای کاملا طبیعی ایجاد کرد؟

3-یک فرد طاس تا هر چند جلسه که بخواهد میتواند کاشت مو انجام دهد؟

4-از موی دیگران میتوان برای کاشت مو استفاده کرد؟

5-پس از کاشت موی طبیعی سردردهای بدی به وجود می آید؟

6- با کاشت موی طبیعی از ریزش موهای موجود فرد (موهایی که درحال حاضر وجود دارند) هم جلوگیری خواهد شد؟

7- تا هر مقداری که فرد تمایل داشته باشد میتوان خط رویش مو در جلوی سر را پایین آورد؟

8- تعداد موهای برداشته شده از منطقه دهنده پس از کاشت در منطقه طاس بیشتر میشود و تراکم آن به مرور زمان افزایش می یابد؟

و بسیاری سوال دیگر ، برای خواندن ادامه مقاله ی کاشت مو و مشاهده خدمات و نمونه کارها ، به سایت کلینیک دکتر پاکدل مراجعه نمائید.

برای مشاوره رایگان می توانید با شماره های 02122026495 ، 021-22024362 ، 09124271335 تماس حاصل نمائید.

“این مطلب تبلیغاتی است”

انتهای پیام/

درباره ی heodkfj

مطلب پیشنهادی

شستا نهال استوار در بهار 35 سالگی

آغازِ پایانِ 35 سال حاشیه  فرودین ماه 1399 و بعد از قریب به 35 سال …