چگونه قوانین مالیاتی را یاد بگیریم؟

عدم آگاهی از قوانین مالیاتی باعث می‌شود که تصور نادرستی از مالیات داشته باشید و ممکن است شما را نیز متحمل ضرر و زیان کند. به همین دلیل است که قبل از هر چیزی باید بدانید مالیات چیست و چرا باید آن را بپردازید.

همه‌ی شرکت‌ها، کسب و کار‌ها، صرافی‌ها، ارگان‌ها و سازمان‌ها و… باید مالیات بپردازند. یکی از وظایف حسابداران این است که علاوه بر اینکه به قوانین مالیاتی کشور آگاه باشد، به درستی بتواند در اجرا نیز آن را بدون نقص پیاده کند. این مقاله مالیات و قوانین مالیاتی را به شما نمی‌آموزد بلکه مسیری را به شما نشان می‌دهد که از طریق آن می‌توانید مالیات را یاد بگیرید. به شما اطمینان می‌دهیم با مطالعه این مقاله پاسخ سوال چگونه قوانین مالیاتی را یاد بگیریم را به دست می‌آورید.

چه افرادی به آموزش مالیات نیاز دارند؟

در هر کسب و کار، شرکت و سازمان و… حسابدار و بطور کلی واحد مالی وظیفه دارد تا امورات ادارای و مالیاتی شرکت را محاسبه و به سازمان امور مالیاتی کشور ارائه دهد. اگر شما کسب و کاری را برای خود راه‌اندازی کرده‌اید یا نمی‌توانید فعلاً برای کسب و کار خود حسابداری را استخدام کنید، یا در بورس فعال هستید و خرید و فروش سهام انجام می‌دهید، و یا حسابدار هستید و می‌خواهید در حوزه مالیات شرکت‌ها نیز فعالیت کنید و… به  آموزش مالیات  نیاز ضروری دارید. اگر حسابدار هستید با فراگیری و انجام امور مالیاتی شرکت خود می‌توانید حقوق و مزایای بیشتری دریافت کنید؛ کافی‌است تا با چهارچوب و مفاهیم مالیاتی آشنا و نحوه‌ی محاسبه و اجرای آن را فرا بگیرید.

 

کارآموزی، فرصتی برای کسب تجربه در امور مالیاتی شرکت‌ها

چگونه قوانین مالیاتی را یاد بگیریم؟ عملی تمرین کنید! کارآموزی فرصتی برای فراگیری ساز و کار مالی شرکت‌ها است. کارآموزی را وقعا به چشم آموزش ببینید. کارآموزی خود را در یک شرکت معتبر پیش ببرید. سعی کنید با مطالعه کتاب قانون مالیات کشور میزان آگاهی و دانش خود را ارتقا داده و در شرکت مورد نظر در خصوص نحوه‌ی اجرای و محاسبه مالیات از حسابدار متخصص یا کسی که وظیفه‌ی انجام امور مالیاتی شرکت را به عهده دارد سوال کنید. در دوران کارآموزی شما با یک پروژه‌ی واقعی روبرو هستید و با تمرکز و توجه جدی می‌توانید تجارب زیادی را کسب و برای مسیر حرفه‌ای خود برنامه‌ریزی دقیق و بهتری را داشته باشید.

چک لیستی تهیه کنید که در آن زمینه‌ها در دوران کارآموزی خود آن‌ها را از حسابدار متخصص فرا بگیرید. بطور مثال این چک لیست می‌تواند شامل بررسی و یادگیری انواع اسناد حسابداری، حسابرسی، بررسی حقوق و مزایا، بیمه، صورت‌حساب‌های مالی، صورت معاملات فصلی، ثبت اطلاعات، دفتر روزنامه، عملیات حسابداری و… باشد. توجه کنید که شما دوره‌ی کوتاهی کارآموز خواهید بود؛ پس باید این فرصت را غنیمت شمرده و از لحظه لحظه‌ی آن جهت تکمیل امور آموزشی و کسب تجربه بهره بگیرید.

 

شرکت در دوره‌های آموزش مالیات

شرکت در دوره‌ی آموزشی جامع مالیات می‌تواند قوانین، چارچوب‌ها، تبصره‌ها و بطور کلی دانش و تجربه شما را در خصوص امور مالیاتی کشور ارتقا ببخشد. کسانی که سال‌هاست که امور مالیاتی شرکت‌ها و سازمان‌ها را انجام می‌دهند و دوره‌های آموزشی برگزار می‌کنند بهتر می‌توانند امورات و قوانین مالیاتی را آموزش دهند؛ چرا که بخشی از مالیات به تجربه افراد متخصص بر می‌گردد و هر چه پروژه‌های عملی بیشتری انجام داده باشید، در این زمینه تواناتر خواهید بود. متخصصین مالیاتی می‌توانند با انتقال تجربه‌های خود در کلاس‌های آموزشی در مدت کوتاهی دانش و آگاهی شما از مالیات را چند برابر کنند.

 در حالت کلی آموزش‌های حضوری و شرکت در دوره‌های جامع، بهترین نوع آموزش است و بهتر و سریع‌تر می‌توانید مالیات و نرم‌ افزار حسابداری که کار شما را برای انجام امور مالیاتی تسهیل می‌کند، را فرا بگیرید. با بررسی دوره‌های آموزش مالیات و سابقه مدرسین این امور، در یک دوره آموزشی مطمئنی شرکت کنید تا علاوه بر یادگیری چارچوب و قوانین مالیاتی به صورتی عملی نیز بتوانید مالیات شرکت و سازمان خود را بررسی، محاسبه و انجام دهید.

چگونه قوانین مالیاتی را یاد بگیریم؟ مسیر هموار یادگیری با سپیدار سیستم

آموزش مالیات برای هر کسی که به نوعی با معاملات سر و کار دارد ضروری است. فراگیری قوانین مالیاتی به ما می‌آموزد که به جای فرار مالیاتی از فرصت‌های قانونی استفاده کنیم و اسیر دنیای بسیار خطرناک پولشویی نشویم؛ چرا که جریمه‌های بسیار سنگین و جبران ناپذیری به دنبال خواهد داشت.

با شرکت در دوره‌ها آموزشی، گذراندن دوره کارآموزی، خواندن کتاب‌های قوانین مالیاتی، وب‌سایت‌های تخصصی آموزش حسابداری و امور مالیاتی، پادکست، وبینار، ویدیو‌های آموزشی و… دانش و مهارت خود را در زمینه مالیات ارتقا داده و در اجرا نیز مستقل شوید.

شرکت سپیدار سیستم یکی از نام‌آشنا‌ترین شرکت‌های تولید نرم‌افزار حسابداری در ایران است که پادکست‌های آموزشی زیادی را در رادیو مالی خود به منظور ارتقا سطح دانش و مهارت کلیه‌ی افردی که می‌خواهند در حوزه‌ی حسابداری، حسابرسی و مالیات دانش خود را به‌روز کنند، ارائه کرده است. برای ارتباط با شرکت سپیدار سیستم می‌توانید با شماره تلفن 81022000-021 تماس و یا به وب‌سایت رسمی سپیدار سیستم مراجعه نمایید. سپیدار سیستم به شما کمک می‌کند تا دانش حسابداری خود را افزایش دهید.

“این مطلب تبلیغاتی است”

انتهای پیام/

درباره ی heodkfj

مطلب پیشنهادی

شستا نهال استوار در بهار 35 سالگی

آغازِ پایانِ 35 سال حاشیه  فرودین ماه 1399 و بعد از قریب به 35 سال …