راهنمای انتخاب رنگ کاغذ دیواری اتاق خواب و پذیرایی

اگر به فروشگاه های مختلف سری بزنید با انبوهی از آلبوم های تخصصی مواجه خواهید شد که فروشندگان پیش روی شما می گذارند. هر کدام از این آلبوم ها برای اتاق خاصی طراحی شده اند. برای اینکه وقت خود را تلف نکنید و مستقیم سراغ نکته اصلی بروید باید به فروشنده بگویید که دقیقا کدام اتاق خانه خود را می خواهید کاغذ دیواری کنید. هر آلبوم برای اتاق خاصی طراحی شده است. مثلا آلبوم اتاق خواب با آلبوم اتاق پذیرایی متفاوت است.

از طرح های ساده گرفته تا طرح های مدرن و شیک امروزی ، نکته ای که توجه شما را می طلبد این است که در هنگام خرید چه رنگی را انتخاب کنید. برای شروع ابتدا باید طیف رنگ ها را بشناسید تا بهتر بتوانید کاغذ دیواری خود را انتخاب کنید.

طیف رنگهای آبی و سبز در زمره رنگ های سرد هستند و رنگ های قرمز و قهوه ای در رده رنگ های گرم محسوب می شوند. رنگ های سفید و مشکی و طوسی نیز خنثی هستند.

انتخاب رنگ کاغذ دیواری اتاق پذیرایی

برای انتخاب رنگ کاغذ دیواری اتاق پذیراییخودتان باید نگاهی به رنگ مبلمان اتاق پذیرایی و پرده ها و فرش خود بیندازید. اگر پرده های شما و فرش شما از طیف رنگهای سرد می باشند مانند آبی و سبز بهتر است برای کاغذ دیواری رنگ گرم انتخاب کنید تا تعادل محیط را حفظ کنید.

از آنجایی که رنگ های سرد حس نشاط و شادابی و طراوت به محیط می دهند می تونید کاغذ دیواری خود را از رنگهای سرد هم انتخاب کنید تا حس تازگی در محیط خانه را دو چندان کنید. استفاده از رنگ آبی که رنگ دریا و آسمان است و یا سبز که یاداور درختان سر سبز جنگل می باشد شما را در این امر یاری می رساند. ولی در استفاده از آنها زیاده روی نکنید تا محیط متعادل تری داشته باشید.

اگر مبلمان و پرده ها و فرش خود را از رنگ های گرم انتخاب کرده اید مانند قرمز و یا قهوه ای می توانید کاغذ دیواری پذیرایی خود را هم برنگ گرم مانند نارنجی زرد و یا قرمز انتخاب کنید. رنگ های گرم حس صمیمیت و دوستانه به محیط القا می کنند و باعث ایجاد یک محیط دنج و دوست داشتنی می شوند. پس از این موضوع غافل نشوید.

انتخاب رنگ کاغذ دیواری اتاق خواب

اتاق خواب یک مکان برای استراحت و دوری کردن از دردسرهای روزانه و آرامییدن می باشد. پس برای انتخاب رنگ کاغذ دیواری اتاق خواببهتر است از رنگ هایی که این حس را به شما الهام می کنند استفاده کنید. برای این امر هر فردی خصوصیات خود را دارد. بعضی ها با رنگهای سرد این حس آرامش را می گیرند و بعضی با رنگهای گرم حس امنیت و آرامش پیدا می کنند. ولی طرحان دکوراسیون داخلی ما بطور کلی استفاده از رنگ های سبز و یا آبی که رنگ های سرد محسوب می شوند را توصیه می کنند.

کاغذ دیواری های سه بعدی

کاغذ دیواری های سه بعدی که دارای تصاویر مناظر و یا گل و حیوانات هستند از طیف رنگ های مختلفی استفاده می کنند. و رنگ بخصوصی ندارند. برای انتخاب آنها بهتر است به نوع طرح آن توجه کنید. ما به شما طرح های طبیعت و یا گل های سه بعدی که طرفداران زیادی پیدا کرده اند را توصیه می کنیم. خصوصا گل های سه بعدی ‌که برخلاف کاغذ دیواری های سنتی که تصاویر گل های کوچک به تعداد زیاد تکرار می شوند دارای یک گل بزرگ و زیبا هستند. تصاویر پوسترهای سه بعدی فقط از یک یا چند گل محدود استفاده می کنند . همین امر باعث جذابیت فراوان این تصاویر بین مخاطبان آنها شده است.

نصب این گلهای سه بعدی در پشت تلویزیون بسیار جذاب میشود.

کاغذ دیواری های مدرن و جدید

کاغذ دیواری های مدرن و جدید امروزی که تصاویر هندسی با خطوط شکسته می باشد با هر دکوراسیونی جور در می آید. این امر بستگی به سلیقه فرد دارد ولی بعضی از مردم خصوصا جوانان به چنین طرح هایی علاقه فراوان دارند.

کاغذ دیواری های مدرن دارای طرح های ساده و خلوت هستند که کمتر باعث خستگی و ملال آوری روزمره می شوند.

رنگ پس زمینه آنها معمولا از رنگهای سرد و هم گرم استفاده می شود. این بستگی به افراد دارد تا با نگاهی به دکوراسیون خود رنگ مورد علاقه خود را انتخاب کنند. ولی ما توصیه میکنیم از رنگهای خنثی برای این امر بهره ببرید. زیرا رنگ های خنثی با ترکیب رنگ های بیشتری هماهنگ می شوند. این امر دست شما را برای انتخاب رنگ مبلمان و پرده هایتان باز می گذارد.

رنگ کاغذ دیواری های ساده و بافت دار

این کاغذ دیواریها که بعنوان مکمل طرح های کاغذ دیواری در فروشگاه ها عرضه می شوند همانطور که از اسمش پیداست در کنار طرح های گلدار استفاده می شود. بهترین انتخاب برای رنگ این کاغذ دیواری ها این است که شما رنگ آن را با رنگ طرح اصلی کاغذ دیواری انتخاب کنید. مثلا اگر گل‌های کاغذ دیواری شما برنگ بنفش است بهتر است رنگ کاغذ دیواری ساده شما هم برنگ بنفش باشد تا هماهنگی بیشتری با محیط اتاق داشته باشد.

فروشگاه پرشین راگ

فروشگاه پرشین راگ دارای کلکسیون کاملی از رنگها برای کاغذ دیواری می باشد. این فروشگاه از طرح های ساده گرفته تا طرح های گل های سه بعدی را یکجا فراهم آورده است. رنگهای متنوع در آلبوم های این فروشگاه شامل طیف وسیعی از رنگ های سرد و گرم می باشد. برای کاغذ دیواری اتاق پذیرایی و همچنین اتاق خواب می توانید به آلبوم های تخصصی هر بخش رجوع کنید. برای اطلاعات بیشتر لطفا به سایت این فروشگاه که در پایین همین مطلب آورده شده است رجوع کنید.

کاغذ دیواری یک عنصر مهم در دکوراسیون داخلی شناخته می شود . پس بهتر است برای خرید به فروشگاه پرشین راگ که دارای کیفیت خوب و قیمت مناسب است رجوع کنید. آدرس این فروشگاه را در زیر می توانید ببینید.

Www.epersianrug.com

انتهای پیام/

درباره ی heodkfj

مطلب پیشنهادی

شستا نهال استوار در بهار 35 سالگی

آغازِ پایانِ 35 سال حاشیه  فرودین ماه 1399 و بعد از قریب به 35 سال …