دلکوویو، میگرن و ارتباط بین آن‌ها

امواج الکترومغناطیسی (EMF) همه جا هستند. در خانه‌های ما، ماشین‌های ما و محل کار ما. تمام تجهیزات الکترونیکی از خود امواج الکترومغناطیسی ساطع می‌کنند. علاوه بر این، ایستگاه‌های رادیویی، تلفن‌های همراه، ارتباطات ماهواره‌ای و غیره نیز از طریق امواج الکترومغناطیسی کار می‌کنند. از جمله وسایل روزمره‌ای که این امواج را تولید می‌کنند می‌توان به رایانه، لپ‌تاپ، سشوار، تلفن همراه و مایکروویو اشاره کرد. برخی از نشانگان قرار گرفتن در معرض این امواج سردرد، خستگی، حالت تهوع، خستگی چشم و احساس بی‌انرژی بودن هستند. این امواج همچنین از عوامل بروز و تشدید سردردهای میگرنی هستند. تحقیقات نشان می‌دهد که بین دفعات و شدت حملات میگرن و استفاده از تلفن همراه و اینترنت وای‌فای ارتباط مستقیمی وجود دارد. متخصصان توصیه می‌کنند افراد مبتلا به میگرن استفاده از تلفن همراه و اینترنت وای‌فای را به حداقل برسانند، اما این راهکار عملی به نظر نمی‌رسد. امروزه تقریباً هرچیزی که در محیط ما وجود دارد دارای امواج الکترومغناطیسی است و استفاده از تلفن ثابت یا وسایل غیرهوشمند قدیمی اصلاً عاقلانه به نظر نمی‌رسد.

میگرن چیست؟

میگرن سردردهای شدیدی ضربان‌داری است که معمولاً در یک طرف از سر روی می‌دهند اما می‌توانند تمام سر را نیز درگیر کنند. اکثر مبتلایان به میگرن به جز سردرد از احساس ناخوشی عمومی و تهوع و همچنین حساسیت به عوامل محیطی مثل نور و صدا نیز رنج می‌برند. میگرن یکی از اختلالات بسیار شایع است و گفته می‌شود از هر پنج زن یک نفر و از هر 15 مرد یک نفر به این بیماری مبتلا هستند. میگرن معمولاً در ابتدای بزرگسالی آشکار می‌شود اما ممکن است از کودکی یا نوجوانی نیز بروز پیدا کند. میگرن نیز مثل اکثر بیماری‌ها و اختلالات انواع مختلفی دارد.

میگرن با نشانه، به حملات میگرنی گفته می‌شود که پیش از وقوع حمله نشانه‌هایی مثل دیدن نور یا احساس تپش در عروق سر را به همراه دارد.

میگرن بدون نشانه که شایع‌تر است نوعی از میگرن است که بدون هیچ نشانه و اخطار قبلی رخ می‌دهد.

میگرن‌های با نشانه‌ی بدون سردرد، این نوع میگرن که به آن میگرن خاموش نیز گفته می‌شود نوعی از میگرن است که فرد مبتلا در آن نشانگان مختلف میگرن به جز سردرد را تجربه می‌کند.

برخی از مبتلایان به میگرن مکرراً با حملات سردرد مواجه هستند و ممکن است در طول یک هفته چندین حمله داشته باشند اما در برخی افراد ممکن است حملات میگرن تنها گاهی رخ بدهد. حتی در برخی موارد دیده شده که فرد تنها هر چند سال به حملات میگرن دچار می‌شود. حملات میگرن ممکن است چند ساعت تا چند روز طول بکشند و به دلیل تنوع ژن‌های مرتبط با این اختلال، تجربه‌ی میگرن برای افراد مختلف متفاوت است.

 

چه زمانی مشکوک به میگرن هستیم؟

تفاوت بین سردردهای عادی و میگرن چیست؟ باید توجه داشته باشید که سردرد وضعیتی عادی نیست و اگر علت آن مشخص نباشد و یا تکرار شود باید به پزشک مراجعه کنید. درمان‌های رایج میگرن روی پیشگیری از حملات میگرنی و همینطور کاهش شدت آن‌ها تمرکز دارند و بخش اکثر آن‌ها درمان‌های دارویی از طریق مسکن هستند. شدیدترین انواع میگرن حملاتی فلج‌کننده هستند که می‌توانند با احساس بی‌حسی در یک یا هر دو دست و قسمت‌هایی یا تمام صورت همراه شوند. مشکل در تکلم، سردرد بسیار شدید فلج‌کننده، تب، دوبینی و حتی تشنج می‌توانند در حملات شدید میگرن رخ دهند.

علت ابتلا به میگرن چیست؟

علت قطعی ابتلا به میگرن هنوز برای دانشمندان یک معماست، اما آن‌چه که با قطعیت می‌دانیم این است که میگرن با تغییرات ناگهانی در ترکیبات شیمیایی، اعصاب و عروق خونی مغز در ارتباط است. تقریباً نیمی از افراد مبتلا به میگرن یک فامیل نزدیک مبتلا به میگرن می‌شناسند و این باعث شده اکثر دانشمندان معتقد باشند میگرن ریشه‌ی ژنتیکی دارد. اگرچه علت میگرن مشخص نیست، اما شایع‌ترین عواملی که با رخ دادن حملات میگرنی و تشدید آن‌ها در ارتباط هستند عبارتند از: عوامل غذایی، اضطراب، قاعدگی در زنان، خستگی و مصرف الکل.

آیا میگرن درمان دارد؟

میگرن درمان قطعی که آن را ریشه‌کن کند ندارد اما درمان‌های مختلفی وجود دارند که تمرکز آن‌ها روی پیشگیری از وقوع حملات میگرن و مدیریت نشانگان و درد ناشی از میگرن است. این درمان‌ها اکثراً دارویی یا فرآیندهای پیچیده‌ی عصب‌درمانی هستند و عوارض مختلفی دارند؛ به همین دلیل است که در مواجهه با میگرن پیشگیری حرف اول را می‌زند.

پیشگیری از میگرن

برای افراد مبتلا به میگرن مهم است که از عوامل بروز و تشدید سردردهای میگرنی اجتناب کنند. اضطراب، برخی انواع غذا و نداشتن سبک زندگی سالم از جمله مهم‌ترین عوامل تحریک‌کننده‌ی حملات میگرنی هستند. برای پیشگیری از میگرن بهتر است مدام ورزش کنید، برنامه‌ی غذایی سالم و منظم داشته باشید، آب کافی بنوشید و مصرف الکل و کافئین (چه چایی و چه قهوه) را به حداقل برسانید.

 

دلکوویو و میگرن

میگرن می‌تواند یک بیماری ناتوان کننده باشد و تاثیرات سوء شدیدی روی سبک‌زندگی فرد مبتلا و حتی روابط او با اطرافیان خود بگذارد. برخی مبتلایان به میگرن مجبور هستند در تمام طول سردرد میگرنی خود در بستر بمانند و از جایشان تکان نخورند. اما درمان‌های مدرن‌تر و هوشمندتری نیز برای میگرن وجود دارند که می‌توانند آن را بهبود ببخشند و مدیریت کنند. یکی از این درمان‌ها، پد دفع امواج دلکوویو است. دلکویو با قرار گرفتن زیر بالشت شما، با طراحی هوشمند و فناوری منحصر به فرد خود کلیه امواج الکترومغناطیسی و مضر را که در بروز سردردهای میگرنی نقش دارند دفع کرده و به مغز شما اجازه می‌دهد هنگام خواب فعالیت کاملاً عادی خود را بدون هیچ اختلالی ادامه دهد. عمیق‌ترین مرحله‌ی خواب که N3 نام دارد، تحت تاثیر این پد طولانی‌تر می‌شود؛ در نتیجه این اتفاق، میگرن و سردردهای فرد مبتلا کاهش پیدا می‌کنند. استفاده از این پد تحریک دستگاه عصبی توسط امواج را نیز متوقف می‌کند. مغز ما در خواب به شدت تحت تاثیر این امواج قرار می‌گیرد و این می‌تواند منجر به تشدید شدن حملات میگرن شود و پیشگیری از این اختلالات در درمان میگرن بسیار ضروری است. پد دفع امواج دلکوویو علاوه بر محافظت از شما در مقابل حملات میگرن، می‌تواند با بهبود خواب شما باعث بهبود سلامت جسم و روانتان نیز بشود. پد دفع امواج دلکوویو بر خلاف درمان‌های رایج میگرن، تهاجمی نیست و هیچ تاثیر منفی روی بدن شما ندارد. برای خواندن مطالب بیشتر در مورد پد دفع امواج   دلکوویو، می‌توانید به سایت سیوطب مراجعه کرده و در مورد آن مطالعه کنید.

“این مطلب تبلیغاتی است”

انتهای پیام/

درباره ی heodkfj

مطلب پیشنهادی

شستا نهال استوار در بهار 35 سالگی

آغازِ پایانِ 35 سال حاشیه  فرودین ماه 1399 و بعد از قریب به 35 سال …