در چه مناطقی از تهران ساختمان ها نیاز به پمپ آب دارند؟

چرا ساختمان های تهران نیاز به پمپ آب دارند؟

افت و کمبود فشار آب در اکثر مناطق تهران موجب شده است که افراد ساکن در مجتمع ها، آپارتمان ها و برج های مسکونی به فکر نصب پمپ آب  جهت مکش و پمپاژ آب شرب بیفتند. در این مناطق به طور معمول آب در طبقات اول و دوم در جریان بوده و واحدهای بالاتر به علت فشار کم، قادر به دسترسی به آن نیستند، لذا خرید و نصب این تجهیزات تنها را چاره در این زمینه محسوب می شود. در این بخش به بررسی این موضوع که در چه مناطقی از تهران ساختمان ها نیاز به پمپ آب دارند، خواهیم پرداخت.

چه مناطقی از تهران نیازمند استفاده از پمپ آب هستند؟

در سال های اخیر با نوع دیگری از بحران کمبود آب در پایتخت و به ویژه در مناطق پرتراکم آن ( از نظر جمعیت و تعداد ساختمان ها) رو به رو شده ایم. میزان فشار آب در برخی از نقاط تهران کاهش چشمگیری داشته است به صورتی که آب رسانی در برخی از ساعات روز به واحد های بالاتر از طبقه سوم در آپارتمان ها و متجمع های مسکونی غیر ممکن است. دلیل اصلی این افت فشار محسوس در مناطق تهران، افزایش تعداد ساختمان ها در محله های پرساخت و آپارتمان نشین، بالا رفتن تعداد جمعیت در این نقاط و در مقابل افزایش مقدار مصرف آب در لحظه است. بنابراین می توان گفت که این بحران که در تهران با آن روبه رو هستیم از تبعات سرعت بالا و غیر مجاز در ساخت و ساز و به این واسطه افزایش زیاد جمعیت محسوب می شود.

این رشد ساختمان ها و تعداد جمعیت موجب تحمیل کردن بار اضافی به سیستم آب رسانی در پایتخت شده و به صورت بحران کم آبی در آپارتمان ها و مجتمع های مسکونی سرباز کرده است. بنابراین تنها راه مواجهه با این موضوع نصب پمپ های بسیار قوی برای تقویت نمودن فشار آب است. فشار آب در لوله های اصلی خیابان تا جایی پایین آمده که دیگر قدرت کافی برای آب رسانی به ساختمان های بالای سه طبقه را ندارد. این درحالی است که اکثر ساختمان های نوساز بیشتر از 5 طبقه هستند. پیش بینی ها نشان داده است که به زودی نصب پمپ های آب در تمامی مناطق آپارتمان نشین پایتخت که دارای جمعیت زیادی هستند، همه گیر شده و به صورت اپیدمی در خواهد آمد. از آنجایی که استفاده از پمپ جهت دسترسی به آب مخصوصا در حمام ساختمان به یک امر الزامی در اکثر مناطق تهران با بافت نوساز تبدیل شده است.

نمونه پمپ آب ساخت ایران

پمپ آب و موارد استفاده از آن

با داشتن یک پمپ آب قوی می توانید در مناطق پرجمعیت، آپارتمان ها و مجتمع های مسکونی به راحتی به آب دسترسی پیدا نمایید. وظیفه اصلی پمپ ها انتقال و توزیع آب و سایر مایعات است که امروزه به یکی از حیاتی ترین تجهیزات آبرسانی ساختمان تبدیل شده اند، زیرا این محصولات در مناطقی که ساعاتی از روز با مشکل افت محسوس فشار آب روبه رو هستند، باعث بالا بردن حجم و فشار شده و به این وسیله طبقات بالاتر ساختمان به راحتی می توانند به آب دسترسی پیدا کنند. از جمله مهم ترین کارایی و کاربردهای این تجهیزات، می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • تأمین کردن مداوم آب در صنایع مختلف
 • استفاده در کلیه ملک های مسکونی و تجاری، ادارات و مراکز درمانی
 • استفاده در مصارف کشاورزی، آکواریوم ها و پرکردن استخرها
 • انتقال انواع مایعات
 • آبیاری باغ ها و باغچه ها با شبکه های آبپاش اتوماتیک
 • پمپاژ کردن آب هایی که در زیرزمین ساختمان ها جمع می شوند.

دلایل خرید پمپ آب خانگی

 • بالا بردن فشار آب جهت دسترسی بهتر در ساختمان های مرتفع و برج ها
 • بالا بردن فشار آب جهت دسترسی ساختمان هایی با تعداد واحدهای زیاد در هر طبقه
 • افزایش فشار آب و توزیع آن در خانه های ویلایی که دارای متراژ و اندازه بالا هستند.
 • جهت پر و خالی کردن استخرها
 • برای استفاده در زمان های بروز حوادث از جمله سیل
 • استفاده در پروژه های ساختمانی

نقشه نصب پمپ آب و مخزن آب

نکات کلیدی برای خرید پمپ آب خانگی

همان گونه که گفته شد به کارگیری پمپ های آب خانگی در مناطق آپارتمان نشین با تراکم جمعیت بالا باعث افزایش فشار و مقدار آب می شود، بنابراین با توجه به نقش حیاتی این وسیله، خرید آن برای دسترسی هرچه بهتر به فشار آب، امری الزامی به حساب می آید. این پمپ ها در انواع متنوعی در بازار موجود بوده که همگی از نظر کیفی با یکدیگر متفاوت هستند، لذا پیشنهاد می کنیم در زمان خرید این محصولات به برخی از نکات در رابطه با پمپ های آب خانگی توجه داشته باشید.

 • در نظر گرفتن تعداد طبقه ها و واحد های موجود در هر ساختمان
 • اندازه هر واحد مسکونی از ساختمان، میزان مصرف و شیرهای آب
 • ظرفیت تخلیه آب پمپ
 • گارانتی و خدمات پس از فروش پمپ آب خانگی
 • دبی آب و قدرت بالا روندگی پمپ

فروشگاه اینترنتی ویدفکتور  یکی از بزرگترین مراکز عرضه و فروش تجهیزات ساختمانی و آب رسانی با هدف تأمین نیازهای شما هم وطنان تهرانی در رابطه با مشکل کم آبی و خرید پمپ آب فعالیت داشته و خدماتی را ارائه می دهد. شما عزیزان اگر تمایل به خرید پمپ آب خانگی دارید، می توانید جهت مشاهده بهترین مدل ها از باکیفیت ترین برندها و دریافت راهنمایی از کارشناسان با ما ارتباط برقرار نمایید.

“این مطلب تبلیغاتی است”

انتهای پیام/

درباره ی heodkfj

مطلب پیشنهادی

شستا نهال استوار در بهار 35 سالگی

آغازِ پایانِ 35 سال حاشیه  فرودین ماه 1399 و بعد از قریب به 35 سال …