درب ضد سرقت چقدر امنیت خانه را بیشتر می کند؟

اما این نوع درب ها چقدر می توانند امنیت خانه را بیشتر کنند؟ با بررسی سرقت های انجام شده متوجه می شویم که برخی از خانه هایی که درب ورودی خود را به درب ضد سرقت تغییر داده اند نیز مورد سرقت قرار گرفته اند.

با وجود این مشاهدات این سوال پیش می آید که آیا امنیت این محصولات با هم متفاوت است یا در مجموع دزد ها راه حل های جدید برای باز کردن این درب ها دارند؟

در نهایت با بررسی اجزای این محصولات به این سوال پاسخ می دهیم که کدام نوع از این درب ها به معنای واقعی می توانند امنیت خانه شما را بیشتر کنند.

فاکتور های امنیتی درب های ضد سرقت

درب های ضد سرقت دارای قطعات متفاوتی هستند تا بتوانند در مقابل شکسته شدن، خم شدن و باز شدن قفل ها مقاومت کنند.

بسیاری از خانه های افرادی که مورد سرقت قرار گرفته اند یا دارای درب ورودی معمولی بوده اند و یا اگر از محصول ضد سرقت استفاده کرده اند، به فاکتور های امنیتی آن توجه نکرده و یک محصول بدون اصالت تهیه کرده اند.

شما می بایست برای شناخت یک درب ضد سرقت مقاوم، قطعات مهم آن از جمله اسکلت فلزی، چهارچوب قدرتمند و استاندارد، ورقه فلزی یکپارچه، پین امنیتی و نوع قفل درب را بشناسید. برای دریافت اطلاعات دقیق در این باره ما به شما پیشنهاد می کنیم تا  توضیحات سایت Samdarb  را مطالعه کنید.

نصب صحیح درب ضد سرقت

شاید فکر کنید که نصب یک درب مسئله خاصی نباشد. اما باید به شما بگوییم که نصب درب ضد سرقت اگر بشکل صحیح و استاندارد انجام نشود، پول خود را دور ریخته اید.

برای نصب این درب ها می بایست پس از اتصال دادن چهارچوب فلزی درب به دیوار، حتما داخل چهارچوب با ملات سیمانی پر شود.

همین الان می توانید با ضربه به چهارچوب درب ورودی خانه خود اطمینان حاصل کنید که داخل آن پر است یا خالی. اگر چهار چوب شما خالی باشد، دزد ها با یک دیلم ساده آن را خم می کنند و به سادگی درب را از جای خود خارج و در نهایت وارد خانه می شوند.

کدام قفل بهتر است؟

در حال حاظر بر روی درب های استاندارد از قفل های ضد سرقت با کلید های به اصطلاح کامپیوتری استفاده می شود. باید بگوییم که دیگر عمر این قفل ها نیز تمام شده است. بهترین قفل ها در حال حاظر قفل های گاوصندوقی هستند.

اخیرا مشاهده شده است قفل های قدیمی امنیتی نیز با شکسته شدن لایه اولیه و تعویض مغزی باز می شوند. این مسئله یکی از مشکلاتی است که اخیرا پیدا شده است.

بنابر این قفل های گاوصندوقی استاندارد به دلیل لایه فولادی ضخیم و نداشتن مغزی مرکزی بهترین گزینه برای امنیت خانه هستند.

آیا روکوب چهارچوب تاثیری در افزایش امنیت درب دارد؟

خیر روکوب درب تنها جنبه تزئینی دارد. قطعا اگر چهارچوب درب شما چوبی باشد، زیبایی بیشتری نسبت به چهارچوب فلزی خواهد داشت.

روکوب یک قاب چوبی است که بر روی چهار چوب فلزی درب قرار می گیرد و زیبایی درب را بیشتر می کند. برای همین موضوع برخی از افراد برای درب خود روکوب نیز سفارش می دهند.

در بسیاری موارد شما امکان اضافه کردن روکوب به دربی که از پیش نصب شده وجود ندارد. زیرا می بایست روکوب برای سایز دقیق چهار چوب شما ساخته شود. بنابر این در زمان خرید به این موضوع فکر کنید.

درب ضد سرقت فلزی یا چوبی؟

در حقیقت از لحاظ امنیتی این دو با هم تفاوتی ندارند. زیرا مهم قطعات و اجزای داخلی آن ها است و تغییر رویه آن تاثیری بر امنیت درب ندارد.

درب ضد سرقت فلزی برای ویلا ها و خانه هایی استفاده می شود که درب در معرض نور آفتاب و باد و باران است. مقاومت فلز نسبت به چوب بیشتر بوده و برای همین این محصول برای مکان هایی با شرایط خاص مناسب است.

در مجموع اگر بخواهیم از لحاظ زیبایی این دو را مقایسه کنیم، باید بگوییم نوع چوبی از زیبایی بیشتری برخوردار است.

محصول کدام کشور امنیت بیشتری دارد؟

در بازار ایران محصولات کشور ترکیه، ایران و چین موجود است. حقیقت ماجرا این است که این مقایسه خیلی صحیح نیست. زیرا هر سه کشور هم دارای محصولات با کیفیت هستند و هم بی کیفیت.

اما اگر بخواهیم دقیق با نگاه به محصولات موجود به یک جمع بندی برسیم می بایست بگوییم محصولات گران قیمت کشور ترکیه که حداقل 5 برابر قیمت محصولات گران قیمت ایرانی هزینه در بر دارند از کیفیت بالاتری برخوردارند.

اما اگر بخواهیم یک محصول استاندارد ایرانی را با محصول ترکیه ای در همان رنج قیمت مقایسه کنیم، باید بگوییم کیفیت درب های ایرانی بیشتر است. باید توجه داشته باشید که محصولی که با هزینه باربری و سود چندین واسطه به کشور ما رسیده است و هنوز از قیمت کمی برخوردار است، قطعا نمی تواند از خانه شما محافظت کند.

در مورد درب های چینی نیز متاسفانه باید بگوییم از کیفیت بسیار پایینی برخوردار هستند. بنابر این بهترین انتخاب در رنج قیمت متوسط محصولات استاندارد کشور خودمان است که از کیفیت بسیار بالایی برخوردار هستند. ( اگر میخواهید محصول ایرانی تهیه کنید حتما در مورد برند آن و استاندارد های رعایت شده در آن محصول تحقیق کنید.)

نتیجه مقاله

  • بهترین کار این است که اطلاعات خود را در باره قطعات این نوع درب های امنیتی بیشتر کنید و با دقت بالا آن را تهیه کنید.
  • بهتر است برای امنیت بیشتر از قفل گاوصندوقی استفاده کنید.
  • نوع فلزی و چوبی این درب ها از لحاظ امنیتی با هم تفاوتی ندارند و در اصل تنها رویه آن ها متفاوت است.
  • محصولات کشور ایران اگر از یک شرکت معتبر باشد بسیار با کیفیت هستند.

* بخشی از مطالب از سایت  سام درب به عنوان یک منبع برداشت شده است.

“این مطلب تبلیغاتی است”

انتهای پیام/

درباره ی heodkfj

مطلب پیشنهادی

شستا نهال استوار در بهار 35 سالگی

آغازِ پایانِ 35 سال حاشیه  فرودین ماه 1399 و بعد از قریب به 35 سال …