اصطلاحات مهم در رزرو هتل های داخلی و خارجی

در فرآیند رزرو هتل های داخلی و خارجی برخی اصطلاحات به چشم میخورد که عدم اطلاع از معنا و مفهوم آنها می تواند مشکلات متعددی را برای مسافران بوجود آورد. چک این، چک اوت، RO، BB، HB، ALL، U.ALL از جمله این موارد می باشند که در ادامه به معرفی آنها خواهیم پرداخت.

چک این (check-in)

هر یک از هتل ها برای تحویل دادن اتاق به مسافر بازه زمانی خاصی را در نظر میگیرند که به آن check in یا تحویل دادن اتاق گفته میشود. توجه داشته باشید که امکان تحویل گرفتن اتاق قبل از بازه زمانی ذکر شده در قوانین هتل ها وجود ندارد و بعد از این تایم می توانید کلید اتاق را تحویل گرفته و وارد آن شوید. متاسفانه عدم توجه به این مساله باعث میشود تا مسافران ساعات زیادی را در لابی هتل در انتظار تحویل گرفتن اتاق سپری کنند.

تحویل دادن اتاق (Check-out)

از دیگر اصطلاحات بسیار مهم که عدم توجه به آن می تواند خسارت مالی زیادی را برای مسافران به همراه داشته باشد، چک اوت می باشد. این اصطلاح بازه زمانی تحویل دادن اتاق توسط مسافر به هتل را مشخص می کند و اگر تخلیه اتاق بعد از این تایم صورت گیرد، مسافر باید هزینه یک شب اقامت اضافه را پرداخت کند. به عنوان مثال، با مشاهده  شرایط رزرو  هتل های کیش متوجه میشوید که در اغلب آنها اتاق ها ساعت 2 بعدازظهر باید تخلیه شوند. پیشنهاد می کنیم برای رزرو هتل بر اساس ساعت بلیط رفت و برگشت اتاق مورد نظر را انتخاب کنید تا مجبور به پرداخت هزینه های اضافه نشوید.

 

واچر هتل

در فرآیند رزرو اینترنتی هتل و پس از پرداخت هزینه، فایلی به شما ارائه میشود که به عنوان سند و مدرک موفقیت رزرو خواهد بود. این فایل که اصطلاحا واچر نامیده میشود، توسط مسافر به هتل ارائه شده و اتاق به وی تحویل داده خواهد شد.

اتاق های RO در هتل 

هر یک از اتاق های هتل ها دارای شرایط خاصی از نظر ارائه صبحانه، نهار و شام می باشند و اصطلاحاتی از قبیل RO نشان دهنده نوع امکانات هتل در این زمینه است. RO یا Room only به اتاق هایی گفته میشود که هیچ یک از وعده های غذایی به صورت رایگان در آنها ارائه نمی شود. قیمت این اتاق ها نسبت به بقیه ارزان تر می باشد.

اتاق های B.B هتل

این اصطلاح زمانی برای اتاق های هتل به کار می رود که صبحانه رایگان برای مسافران ارائه شود. با توجه به شرایط هتل ممکن است صبحانه در اتاق سرو شود یا در بوفه صبحانه این خدمات ارائه گردد.

اتاق H.B هتل

اتاق های H.B در رزرو هتل های مشهد زیاد به چشم میخورد، چون اغلب هتل های این شهر صبحانه و نهار رایگان ارائه می دهند. قیمت اتاق های HB در هتل ها کمی گران تر از سایر گزینه ها بوده و از نظر امکانات در سطح بهتری قرار دارند.

اتاق F.B هتل

اتاق های فولبرد یا F.B از بهترین اتاق ها بوده و تمام وعده های غذایی در آنها رایگان می باشد. تعداد هتل های ایران که دارای این امکانات را ارائه می دهند بسیار محدود می باشد و برای صرف غذا از مسافر هزینه دریافت نمیشود. اگر هتل های فولبرد را برای اقامت در طول سفر رزرو می کنید، در زمان تحویل دادن اتاق به صورتحساب ها توجه کنید که هزینه اضافه برای شما ارائه نشود.

اتاق های ALL و U-ALL هتل

در برخی از هتل های 5 ستاره و لوکس اتاق ها به صورت ALL معرفی میشوند. این اتاق ها دارای امکان استفاده از استخر، سالن های ورزشی و بدنسازی و سایر امکانات تفریحی به صورت رایگان می باشند. در شرایطی که استفاده از این امکانات به صورت 24 ساعته و بدون محدودیت باشد، اتاق U-ALL (Ultra All Inclusive) گفته میشود.

 

اتاق توئین و کوئین و کینگ در هتل

اتاق های توئین و کوئین هر دو تا دو نفر ظرفیت دارند، اما در توئین دو تخت تک نفره و برای اتاق های کوئین یک تخت دو نفره بزرگ موجود می باشد. اتاق های کینگ نیز دو نفره می باشند و تخت های موجود در آنها دو نفره و سایز 180 در 200 سانتی متر می باشد.

اتاق کابانا در هتل

در برخی از هتل های 5 ستاره داخلی و خارجی، تعدادی از اتاق ها به صورت مستقیم به استخر ارتباط دارند که به آنها کابانا گفته میشود. با توجه به شرایط مطلوب ارائه شده در این اتاق ها از نظر قیمت در سطح بالاتری قرار دارند.

“این مطلب تبلیغاتی است”

انتهای پیام/

درباره ی heodkfj

مطلب پیشنهادی

معرفی دربند تهران و خرید بلیط هواپیما چارتری

تهران پایتخت ایران مکان های دیدنی بسیار زیادی دارد از جمله این مکان ها می …