کبیر: تیم ملی بسکتبال باید روی لحظات پایانی بازی بیشتر کار کند/ شالوده اصلی تیم ملی نیاز به تغییر دارد- اخبار ورزشی – اخبار تسنیم-آتوته

اسدالله کبیر در گفت‌وگو با خبرنگار ورزشی خبرگزاری تسنیم در مورد نتایج تیم ملی بسکتبال ایران در مرحله نخست جام جهانی 2019 اظهار داشت: تیم ملی در بازی آخر مقابل اسپانیا با آرامش بیشتری بازی کرد و توپ را به خوبی به چرخش درآورد. همه بازیکنان بهتر از دو دیدار قبلی مقابل پورتوریکو و تونس ظاهر شدند. تنها بهنام یخچالی مثل همیشه خوب کار کرد و تفاوتی با بازی قبلی نداشت. او خیلی کم نوسان و در سطح بالایی بازی می‌کند. رستم‌پور، گرامی‌پور، حامد حدادی، محمد جمشیدی و سجاد مشایخی، نمایش بسیار خوبی مقابل اسپانیا داشتند

کبیر ادامه داد: در ورزش همه چیز ممکن است اتقاق بیفتند. من فکر می‌کردم چین مقابل ونزوئلا به پیروزی برسد ولی شکست چین، تبدیل به شانس مجدد ما برای کسب سهمیه المپیک شد. البته چینی‌ها با یک پیروزی وارد مرحله دوم شده‌اند و شرایط بهتری نسبت به ما دارند. حریفان ما در مرحله دوم، آنگولا و فیلیپین هستند که تیم ملی ایران، توانایی شکست دادند هر دو تیم را دارد. 

مدیر فنی تیم شهرداری گرگان تصریح کرد: تیم ایران در بازی نخست خود مغلوب پورتوریکو شد. پورتوریکو 14 بار در جام جهانی و المپیک حاضر بوده و تیم ضعیفی نیست اما شکست در ثانیه‌های پایانی، روحیه بازیکنان را شدت تضعیف کرد. آنها با را روحیه‌ای ضعیف مقابل تونس تونس به میدان رفتند و دلیل شکست آنها مقابل این تیم، روحی بود.

کبیر گفت: کادر فنی و بازیکنان روی لحظات پایانی بازی باید بیشتر کار کنند. حفظ آرامش و تمرکز در دقایق پایانی، اهمیت زیادی دارد. بازی تدارکاتی در تمام طول سال، تجربه بین‌المللی بازیکنان را افزایش می‌دهد و در بازی‌های حساس به کمک تیم می‌آید. 

او اظهار داشت: شالوده اصلی تیم ملی نیاز به تغییرات مثبت دارد. فدراسیون باید از الآن تدارک 4 سال آینده را ببیند و بازیکنان مستعد را تحت پوشش قرار دهد. تیم ملی نیاز به تغییر و تحول کلی دارد و اتکا به چند بازیکن اصلاً خوب نیست. تیم ملی باید یک دست باشد و برگزاری لیگ قوی و فرصت دادن به جوان‌ها می‌تواند آنها را برای برای جانشینی بزرگانی که سال‌ها برای تیم ملی جنگیدند، آماده کند. 

تیم ملی بسکتبال ایران از ساعت 12:30 امروز جمعه به مصاف آنگولا می‌رود. 

انتهای پیام/ 

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *