پاکزاد: برای داشتن تیم ملی خوب باید از پایه‌ها شروع کرد/ یکی از اولویت‌های فدراسیون تیراندازی با کمان پشتوانه‌سازی است- اخبار ورزشی – اخبار تسنیم-آتوته

بهزاد پاکزاد، دبیر فدراسیون تیراندازی با کمان در خصوص توجه به تیم‌های پایه در تیراندازی با کمان به خبرنگار ورزشی خبرگزاری تسنیم گفت: توجه به تیم‌های نوجوانان و جوانان یک امر طبیعی است و در دنیا سال‌هاست انجام می‌شود. برای داشتن تیم ملی بزرگسالان باید از سن پایین و از پایه‌ها شروع کرد. این کار از سال 93 شروع شده و دکتر شعبانی‌بهار هم نگاه ویژه به این برنامه و هدف دارد.‌ وی دانشگاهی است و از روال جوانسازی آگاه است.

وی با اشاره به نتایج کمانداران در مسابقات جهانی اسپانیا، تاکید کرد: ما نوجوانان و جوانان با رکوردهای خوبی داریم که همپای بزرگسالان هستند و در آینده در قالب تیم بزرگسالان از آنها استفاده می‌کنیم. حیدرزاده در اسپانیا رکورد 700 را زد و تا 8 نفر رفت و با تیر طلایی شکست خورد. رکوردهای جوانان در دنیا نشان می‌دهد در فینال جوانی از نروژ از امتیاز حداکثر  150، موفق شد 150 را بزند و مطمئنا چنین جوانانی در بزرگسالان نیز حضور خواهند داشت. در دنیا به تیم‌های پایه توجه می‌شود و ما باید از قدرت‌ها الگو بگیریم و پشتوانه سازی کنیم تا تیم ملی با رنج سنی پایین داشته باشیم.

پاکزاد تصریح کرد: حیدرزاده و گیسا بایبوردی در میکس مسابقات اسپانیا چهارم شدند و با اختلاف کم مدال نگرفتند و این لزوم‌ توجه به جوانان را نشان می‌دهد.

وی در پایان گفت: تیم بزرگسالان گنج ما هستند ولی اگر آنها نتوانند و یا نخواهند ادامه دهند چه باید کرد؟ باید نوجوانان و جوانانی بسازیم که پشتوانه آنها باشند و با قدرت راه آنها را ادامه دهند.

انتهای پیام/

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *