لیگ برتر کاراته وان ژاپن|پورشیب به مدال نقره رسید- اخبار ورزشی – اخبار تسنیم-آتوته

به گزارش خبرنگار ورزشی خبرگزاری تسنیم، روز پایانی از پنجمین مرحله رقابت‌های لیگ برتر کاراته وان در سال 2019، امروز (یکشنبه) در سالن نیپون بودوکان شهر توکیو پیگیری شد و کاپیتان تیم ملی کاراته کشورمان با شکست در دیدار نهایی به مدال نقره رسید.

در دیدار پایانی وزن 84- کلیوگرم، ذبیح‌الله پورشیب به مصاف ریوتارو آراگا رقیب سنتی خود از ژاپن رفت و در حالی که تا ثانیه‌های پایانی 2 بر یک عقب بود، هانسوکو شد و به مدال نقره رسید.

ذبیح‌الله پورشیب، کاپیتان تیم ملی کاراته کشورمان در دور اول با نتیجه 3 بر صفر از سد کنجی گریلون، قهرمان جهان در سال 2012 و دارنده نشان برنز جهان در سال 2016 از فرانسه گذشت. او در دور دوم نیز با نتیجه 3 بر صفر مقابل آلوین کاراکوئی از کوزوو پیروز شد.

کاپیتان تیم ملی کاراته در دور سوم نیز یک بر صفر آنتون اسحاق از بلاروس را شکست داد. پورشیب در مرحله نیمه نهایی با نتیجه یک بر صفر از سد ایوان کویچ، قهرمان جهان در سال 2018 از کرواسی به برتری دست یافت تا روز یکشنبه برای کسب مدال طلا به مصاف برود.

در رقابت‌های امروز، سارا بهمنیار موفق به کسب مدال طلا شد و مجید حسن‌نیا و بهمن عسگری به مدال برنز دست یافتند.

پنجمین مرحله لیگ برتر کاراته وان ترکیه با حضور 649 کاراته‌کا از 79 کشور از روز گذشته (جمعه) آغاز شد و یکشنبه با برگزاری دیدارهای پایانی و رده‌بندی در توکیو به پایان خواهد رسید.

انتهای پیام/

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *