فرودگاه بین المللی بیرجند به‌نام شهید «محمود کاوه» تغییر نام داد- اخبار استانها – اخبار تسنیم-آتوته

به گزارش خبرگزاری تسنیم از بیرجند،فرودگاه بین المللی بیرجند شب گذشته در مراسمی با حضورفرزند سردار شهید محمود کاوه، استاندار خراسان جنوبی وفرمانده سپاه انصار الرضا(ع) جمعی ازمسئولان به نام فرودگاه بین‌المللی شهید کاوه نامگذاری شد.

فرزند شهید محمود کاوه در این آیین گفت: همزمانی این نامگذاری با ایام شهادت امام حسین (ع) به نام یکی از فرزندان مکتب عاشورا را به فال نیک می‌گیریم.

زهرا کاوه  اظهارکرد: از این اتفاق مبارک خرسندم و و امیدواریم که این اتفاق منشا خیر برای مردم دارالمومنین خراسان جنوبی باشد.

وی با بیان اینکه شهدا مظهر دیانت و آرمان‌گرایی بودند که هرچه بیشتر به آن می‌پردازیم، چشم و نظر ما زنده‌تر می‌شود تصریح کرد: شهدا به این نام و نشان‌ها نیاز ندارند و این نظام و اصول اعتقادات ماست که با این نامگذاری‌ها محکم‌تر می‌شود.

فرزند شهید کاوه ادامه داد: فرزند شهید محمود کاوه یکی از بزرگترین حسرت‌های زندگی‌ام این است که محضر پدر را درک نکردم  و ایشان علاوه بر نبوغ نظامی فرمانده جنگ نرم بودند.

زهرا کاوه با بیان اینکه دو ویژگی را در شهید کاوه می‌بینم که بیشتر به ویژگی اولش نبوغ نظامی و عملیاتی ایشان پرداخته شده است ادامه داد:  این ویژگی توسط همرزمان، خانواده و نزدیکانش به رشته تحریر درآمده ودر قالب  مستند و کتاب شده منتشر است.

وی با بیان اینکه دوستان  این شهید والامقام  دهه 60 در مهاباد اسم فرزندانشان را کاوه گذاشتند و بسیاری از مردم منطقه حضور ایشان را درک کرده  و پا به پای ایشان آمدند و موفقیت‌های خوبی نصیب نظام و انقلاب شد.

کاوه با بیان اینکه امیدواریم همه ما از امثال شهید کاوه‌ها الگو بگیریم و این آب و خاک به دلیل قداستی که دارد از این گونه افراد پر است که باید در امتداد مسیر آنان حرکت کنیم.

بزرگداشت شهید کاوه در مشهد؛ کاوه یکی از برترین الگوهای جوان امروز است

یادواره شهید کاوه باید با تمام توان و بسیج دستگاه‌های اجرایی برگزار شود

استاندار خراسان جنوبی  در این مراسم گفت: با توجه به هماهنگی‌های صورت گرفته در نشست شورای ترویج و توسعه فرهنگ ایثار و شهادت استان ، فرودگاه بیرجند به فرودگاه بین المللی شهید کاوه بیرجند تغییر نام یافت.

محمدصادق معتمدیان افزود:  درروزهای اول حضورم در استان در استان  تصور ب این بود کاوه از شهدای خراسان رضوی است تصریح کرد: یادواره شهید کاوه در خراسان جنوبی باید با تمام توان و بسیج دستگاه‌های اجرایی برگزار شود.

وی با بیان اینکه شهید کاوه از شاگردان مقام معظم رهبری بوده است خاطر نشان کرد: این مهم باید برجسته و المان شهید کاوه در بیهود شهرستان قاینات (زادگاه شهید در خراسان جنوبی) طراحی و نصب شود.

زیرساخت‌های فرودگاه بیرجند افزایش یافته  است

مدیرکل فرودگاه‌های خراسان جنوبی هم در این مراسم با اشاره به اینکه  مقام معظم رهبری فرمودند باید نام شهدا در فضای جامعه زنده باشد  گفت: نامگذاری خیابان ها، کوچه ها یا فرودگاه به نام شهدا به این خاطر  است که به ما یادآوری شود عزیزانی رفتند تا ما امنیت و آرامش داشته باشیم.

هادی سلامی  بیان کرد: امروز اگر دشمنان از نظام جمهوری اسلامی ایران ترس دارند به دلیل این است که ایثارگری و فداکاری شهدا را دیده‌اند و یادمان باشد که برای این نظام هزینه‌ها شده است.

وی اظهار داشت: ازسالهای گذشته زیرساخت‌های فرودگاه بیرجند افزایش یافته و سیستم ناوبری، ارتباطی، دستگاه باند و پروازی ایجاد شده است و این ارتقا سبب شده تا توفیق یابیم نام این فرودگاه را به نام سردار شهید کاوه تغییر نام دهیم.

شهید کاوه فرمانده یکی از لشکرهای موثر در دفاع مقدس بود

مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس استان خراسان جنوبی با بیان ویژگیهای سردار شهید محمود کاوه گفت: سردار شهید محمود کاوه یکم خرداد 1340 به دنیا آمد و 11 شهریور 1365 در عملیات کربلای دو در منطقه حاج عمران به شهادت رسید.

محمدرضا فخر اظهار کرد: شهید کاوه در 22 سالگی فرمانده یکی از لشکرهای موثر در دفاع مقدس بود و در زمان فرماندهی توفیقات  بزرگی کسب کرد.

 وی با بیان اینکه شهید کاوه از جمله سردارانی بود که رژیم بعث عراق برای سرش جایزه گذاشته بود و سرانجام در سن 25 سالگی در منطقه حاج عمران در عملیات کربلای دو به شهادت رسید.افزود: در مجموع 300 شهید از خراسان بزرگ در منطقه حاج عمران به شهادت رسیدند که حدود 34 شهید از خراسان جنوبی هستند.

فرزند شهیدکاوه در سفر به خراسان جنوبی و شرکت در این مراسم و نامگذاری فرودگاه بین المللی بیرجند بنام سردار شهید محمود کاوه  با استاندار خراسان جنوبی دیدار کرد.

انتهای پیام/ ت

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *