اسلامی: ایران می‌تواند فیلیپین را به راحتی شکست ‌دهد/ بازی چین و نیجریه، بسیار حساس‌تر از دیدار ایران و فیلیپین است- اخبار ورزشی – اخبار تسنیم-آتوته

محمدرضا اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار ورزشی خبرگزاری تسنیم در مورد جام جهانی بسکتبال 2019 و نتایج ایران در مرحله نخست اظهار داشت: من در درجه اول حضور 32 تیم را در جام جهانی، اتفاقی خوب و بزرگ می‌دانم. افزایش تعداد تیم‌های جام جهانی، فرصت مناسبی برای تیم‌هایی مثل جمهوری دومینیکن بود تا نتایج در خور توجهی در مسابقات، کسب کنند.

اسلامی ادامه داد: ایران با یکی از بهترین تیم‌های ملی تاریخ بسکتبال خود راهی جام جهانی شده است. این تیم، دوران آماده سازی طلایی و خوبی داشته و همه بازیکنان در اوج آمادگی و پختگی هستند. حامد حدادی و صمد نیکخواه در کنار مایک رستم‌پور و آرون گرامی‌پور،‌ بازیکنان دو ملیتی تیم ایران،‌ بازی‌های بی‌نظیری از خود ارائه کردند. برای تحلیل نتایج تیم ملی باید منتظر پایان بازی‌ها شد تا با بررسی همه عوامل، اظهار نظر کرد.

سرمربی تیم بسکتبال شیمیدر تهران در مورد دیدار حساس تیم ملی مقابل فیلیپین گفت: اگر خوشبینانه به بازی نگاه کنیم، می‌توانیم به راحتی فیلیپین را با اختلاف امتیازی که انتظار داریم، شکست دهیم. ما تیم قدرتمندی داریم و این قضیه را در بازی مقابل اسپانیا و نیمه نخست بازی با پورتوریکو نشان دادیم. البته همه انتظار داشتیم که ضمن صعود به جمع 16 تیم برتر جام جهانی، سهمیه المپیک قاره آسیا را به خودمان اختصاص دهیم.

وی تصریح کرد: تیم ملی شرایط خوبی دارد و تیم ملی کره جنوبی هم مقابل چین با اختلاف کمی باخت. من بعید می‌دانم چین بتواند نیجریه را شکست دهد و به راحتی سهمیه المپیک بگیرد. بازی چین و نیجریه، بسیار حساس‌تر از دیدار ایران و فیلیپین است و گره‌های زیادی خواهد داشت چون هر دو تیم به دنبال صعود به المپیک هستند.

تیم ملی ایران در آخرین بازی خود در جام جهانی از ساعت 16:30 روز یکشنبه به مصاف فیلیپین خواهد رفت و چین با نیجریه روبه‌رو می‌شود. چینی‌ها در صورت پیروزی در این دیدار، جواز حضور در المپیک 2020 توکیو را به عنوان بهترین تیم آسیایی کسب می‌کنند.

انتهای پیام/

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *